Saját luxuslakások sora várhatta a Szíriából elmenekült Aszadot Moszkvában
A Financial Times öt évvel ezelőtt arról írt, hogy 20 luxusingatlan tartozik a most elűzött szír diktátor unokatestvéreihez az orosz fővárosban.
A Financial Times öt évvel ezelőtt arról írt, hogy 20 luxusingatlan tartozik a most elűzött szír diktátor unokatestvéreihez az orosz fővárosban.
Arról nem tudni, hogy pontosan hol tartózkodik a bukott szír elnök.
A forradalom egyik legnagyobb kérdése, hogy Abu Mohamed al-Dzsolani vajon mennyit volt képes elengedni korábbi radikalizmusából.
Olyan gyűjteményt halmozott fel, melynek értéke forintban még óvatos becsléssel is több milliárd lehet.
Átmeneti intézkedést ígérnek, de hogy ez az átmenet meddig tart, azt nem tudni.
Basar Asszad volt elnök a jelek szerint végleg feladta, és vannak arra utaló jelek, hogy a lázadók vezetője, Abu Mohamed al-Dzsolani békés átmenetre törekszik. Az eredményes villámháború alapjaiban rajzolhatja át a Közel-Keletet. Az iszlamista lázadók győzelme nem jelenti a feldarabolt Szíria egységét, de óriási csapást mért az orosz érdekekre, Iránra és a libanoni Hezbollahra.
A lap szerint a szíriai elnök a magyar miniszterelnökön keresztül próbál nyugati támogatást találni, miután Oroszország és Irán már nem tud neki segíteni az iszlamista lázadók ellen. Akik már Damaszkusz és Homsz külvárosaiban vannak.
A szír belügyminiszter szerint a kormányerők “áthatolhatatlan” kordont húztak Damaszkusz köré.
Északi és déli irányból is előretörnek a lázadók, hogy bekerítsék a szír fővárost.
Az iszlamista csoport teljesen az ellenőrzése alá vonta Szíria déli, Deraa nevű tartományát.
Az iszlamista lázadók több nagyvárost is elfoglaltak már.
Abu Mohammad al-Dzsoláni a rezsim bukása utáni terveikről is beszélt.
Több ezren menekülnek a kormány által ellenőrzött régiókba.
Aleppó után Hamá a második szíriai nagyváros, amire rá tudták tenni a kezüket a lázadók, és ezzel egy jelentős lépéssel közelebb kerültek Damaszkuszhoz is.
Több környékbeli falut is ellenőrzésük alá vontak, hogy onnan benyomulhassanak a nagyvárosba.
Asszad és szövetségesei légicsapásokkal válaszoltak Aleppó elvesztésére.
Tiltott vegyi fegyverek civilek elleni használata miatt.
Elfogadhatatlanok azok a feltételek, amelyeket Szíria a humanitárius segélyek szállításának engedélyezésére fogalmazott meg – közölte az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Irodája (OCHA) szombaton.
Két, eddig zárva tartott átkelőt nyit meg Szíria, hogy a segélyszállítmányok eljuthassanak a földrengés sújtotta térségbe. Már 37 ezer felett jár a természeti katasztrófa áldozatainak száma.
Napokkal azután, hogy Törökországot és Szíriát földrengés rázta meg, mindkét ország elnöke ellátogatott a katasztrófa sújtotta régiókba.